#2017-01-04 23:45:05 

tosia

Użytkownik

Cześć zastanawialiście się kiedyś nad fenomenem drewnianych domków w Zakopanem? Ogólnie w górach, jest ich pełno. Na każdym kroku. Dodają one klimat i w ogóle są mega przyjemne dla oka, ale ostatnio się zastanawiałam skąd to się właściwie wzięło? Dlaczego? Czy drewniane domki lepiej chronią przed zimnem lub wiatrem? Kto je w ogóle projektuje? Tak wiem, nie mam co robić ze swoim życiem :P
#2017-01-05 02:24:55 

stalker

Użytkownik

Skąd to się wzięło? Wydaje mi się, że ich domy same w sobie są już elementem kulturowym przekazywanym z pokolenia na pokolenie. O dziwo, projektowanie drewnianych domów nie jest wcale niczym unikatowym, ani czymś co można spotkać jedynie w górach. Osobiście moja babcia z dziadkiem mieszkali w takim ,a teraz stoi pusty pod jedną z warszawskich wsi.
#2017-01-05 05:18:10 

Karolina888

Użytkownik

Dzisiejsza architektura oprócz projektowaniu nowoczesnych domów niemalże codziennie zajmuje się projektowaniem domków drewnianych, ludzie – szczególnie z miasta- bardzo często zamawiają projekty takich właśnie domów. Niedawno spotkałam się z super ofertą projektów domków parterowych z poddaszem Invest Center i powiem Wam szczerze, że to niesamowite, co potrafią zrobić z tego typu projektami.
#2017-01-05 08:00:06 

snowball

Użytkownik

Nie wydaje mi się żeby takie domy bardziej chroniły przed zimnem czy wiatrem raczej chodzi tu o samą estetykę i tak jak wspomniał kolega powyżej element kulturowy, przecież można zauważyć różne ornamenty dookoła dachu albo przy oknach. Po prostu tak się budowało od zawsze i tak już zostało :P
#2017-01-05 09:17:21 

tosia

Użytkownik

Pięknie to wszystko wygląda i pięknie się prezentuje jako całość. Dla mnie niedoścignionym wzorem takiego domu jest willa, w której Witkiewicz spędził kawałek swojego życia. Chciałabym dorobić się takiej, żeby na starość móc w niej spędzić spokojnie resztę życia ;) A mieszkałam pozatym długo w takim domku i mi było zawsze bardzo ciepło ;)
#2017-01-05 11:09:28 

snowball

Użytkownik

co za problem, wybuduj sobie domek w stylu zakopiańskim w swoim mieście :D Będziesz główną atrakcją dla mieszkańców i przyjezdnych, a starość spędzisz osobliwie i oryginalnie. Tylko nie zapomnij o takim budynku http://invest-center.eu/budynki-uzytkowe/, bo gdzie będziesz trzymać grabie i inne narzędzia ogrodowe? :P
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015