#2016-04-12 01:52:47 

Karolina888

Użytkownik

Witam. Jako pielęgniarka aktywnie wykonująca swój zawód w Polsce, podjęłam decyzję aby spróbować swoich sił w zawodzie w Wielkiej Brytanii. O ile kwestie formalne nie stanowią tutaj problemu to jedyne nad czym się zastanawiam to aspekt językowy. Chciałabym mieć potwierdzenie na piśmie świadczące o moich umiejętnościach posługiwania się językiem angielskim w środowisku ściśle zawodowym, czyli pielęgniarstwie. Czy istnieje międzynarodowy test z języka angielskiego poświadczający takie kwalifikacje?

#2016-04-12 02:37:19 

Zachęta

Użytkownik

Cześć. Tak, pewnie nawet kilka. Ja znam jeden. Egzamin OET lub Occupational English Test to międzynarodowy test z języka angielskiego dla sektora opieki zdrowotnej. Ocenia się w nim umiejętności komunikacji językowej pracowników służby zdrowia, którzy chcą się zarejestrować i praktykować w środowisku anglojęzycznym. Stanowi on ważną i wiarygodną ocenę wszystkich czterech umiejętności językowych - słuchania, czytania, pisania i mówienia - z naciskiem na komunikację w medycznych i zdrowotnych aspektach zawodowych.

#2016-04-12 04:47:25 

ufol

Użytkownik

Hej. Jeśli chodzi o ten egzamin to istnieją testy dla różnych placówek ochrony zdrowia. Testy mogą zatem pomóc każdemu, kto chce pracować w jednym z następujących 12 zawodach: stomatologia, dietetyki, medycyna, pielęgniarstwo, terapia zajęciowa, optometria, farmacja, rehabilitacja, pediatria, radiografia, patologia mowy i weterynaria.

#2016-04-12 05:36:56 

Karolina888

Użytkownik

Wszystkim, którzy udzielili mi tych cennych informacji serdecznie dziękuję.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015